Transplantace vlasů činí muže atraktivní?

Agentura Reuters zveřejnila studii  lékařské univerzity John Hopkins School of Medicine v Baltimoru s názvem: “Činí transplantace vlasů muže atraktivními či nikoliv?”

(Zdroj: agentura Reuters) – Muži, kteří se trápí s vypadáváním vlasů a chtějí pomocí transplantace vlasů vypadat mladší, jsou na dobré cestě, odhaluje studie.

Výzkum totiž ukázal, že lidé, kterým byly ukázány fotografie mužů před a po transplantaci, označili muže s více vlasy jako výrazně atraktivnější a mladší. Kromě toho byli muži po transplantaci vlasů vnímáni jako úspěšnější a přátelštější.

V rámci získání objektivního hodnocení požádala Dr. Ishiiová a její kolegové 122 dobrovolníků – 58 mužů a 64 žen – aby zhodnotili 13 párů fotografií. 7 párů fotografií zobrazovalo muže před a po transplantaci vlasů, zbývajících 6 párů zobrazovalo muže, kteří neprodělali žádnou transplantaci, ani jiný kosmetický zákrok.

Účastníci testu měli za úkol zhodnotit atraktivitu, věk, úspěšnost a vlídnost mužů na fotografiích.

Dobrovolníci se domnívali, že muži, kteří podstoupili transplantaci vlasů vypadali na fotografiích “poté” o 4 roky mladší. Dále jim po transplantaci připadali atraktivnější, úspěšnější a přátelštější.

“Prokázalo se, že transplantace vlasů má měřitelný pozitivní vliv na faktory, na kterých mužům opravdu záleží,” uvedla Ishiiová.

Více o této studii se dozvíte zde: